Latvijas skolas somas piedāvājums

Aktīvas ekskursijas un dizaina nodarbības skolēnu grupām (1. - 12. klasei):
  • Pētām arhitektūru Miera ielā.
  • Pētām dizainu Miera ielā.
  • Grafikas dizains - pētām skatlogus Miera ielā.
  • Vēstījumi pilsētā - teksti, zīmes, ielu māksla.
  • Pilsētvide un tās attīstība. Radošie kvartāli.
  • Kā strādā dizainers - ielūkošanās dizainera darba procesā.
Miera iela  ir viena no Rīgas ielām, kas ir arhitektoniski krāšņa - nelielā  posmā  no Brīvības ielas līdz Tallinas ielai sastopami 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma arhitektūras visdažādākie paraugi, nozīmīga ir mūsdienīga dizaina klātbūtne Miera ielā - izkārtnēs, skatlogos, interjeros. Miera un Tallinas ielu stūrī tapis pavisam jauns un ļoti interesants radošais kvartāls.

Nodarbības ievaddaļā skolēni iegūs jaunas zināšanas par arhitektūru, dizainu, tam sekos radoši uzdevumi, lai pētītu Miera ielas ēkas, detaļas un atmosfēru, dizaina priekšmetu attēlus, bet pasākuma noslēgumā – diskusijas par “atklājumiem” un radošo darbu prezentēšana. Ieguvumi skolēniem – pilnveidotas zināšanas un izpratne par Rīgas pilsētvidi, par grafikas dizainu un tā saistību ar biznesu, par dizainera darbu, aktivizētas pētīšanas prasmes, rosināta interese par arhitektūru un dizainu. Visu ar pilsētvisi saistīto tēmu itvaros paredzēta ekskursija pa Miera ielu un Tallinas ielas radošo kvartālu. Tēmas "Kā strādā dizainers" ietvaros noslēgumā skolēniem ir iespēja apskatīt stikla mākslinieces un dizaineres Martas Ģibietes darbnīcu.

Sākotnēji pētniecisko maršrutu izstrāde notikusi apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanas projekta "Pētām arhitektūru un dizainu Miera ielā!" ietvaros, ko atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Nodarbību materiāls ir papildināts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Katru nodarbību izstrādājam atsevišķi, ņemot vērā skolēnu vecumu, skaitu, paredzamos laikapstākļus, kā arī konkrētu specifiku, ja vien skolotājam ir interese sadarboties. Lūdzam skolotājus noformulēt savas vēlmes, rakstot mums e-pastā, lai varam sagatavot vispiemērotāko nodarbības variantu tieši jūsu skolēnu vajadzībām.

Norise: Mākslas izglītības centrā TRĪS KRĀSAS, Miera ielā 15/1, Rīgā un ārtelpā. Nodarbības ilgums 1.5 - 2 stundas. Līdzi jāņem rakstāmpiederumi.

Dalības maksa: līdz 20 skolēnu lielai grupai 140 eiro; par katru nākamo skolēnu + 7 eiro. Skolotājiem, kuri pavada skolēnus, nav jāmaksā, bet ieteicams iesaistīties nodarbībā. Optimāls skolēnu grupas lielums ir līdz 25 skolēniem, bet vajadzības gadījumā varam uzņemt arī lielāku skaitu.

Ja interesē piedāvājums, lūgums sazināties: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pa telefonu pieteikumus nepieņemam.