skolassomaPiedāvājam programmas "Dizains pilsētā" un "Pilsēta atdzīvojas: radošie kvartāli" klātienē vai tiešsaistē Zoom platformā.

NODARBĪBA KLĀTIENĒ

Šī programma ietilpst iniciatīvas "Latvijas skolas soma" piedāvājumā un sastāv no nodarbības klasē un aktīvas ekskursijas pilsētvidē. Aktīvā nodarbībā skolēni veidos izpratni par radošiem kvartāliem un to nozīmi. Skolēni diskutēs par labu dizainu, vērtēs reālus dizaina piemērus vai domās idejas par iespējas savai nākotnes uzņēmējdarbībai. Nodarbības formāts: prezentācija, video filma, diskusija, pilsētvides izpēte, darbs grupās, grupu darba prezentācijas, ieteikumi tālākai dizaina iepazīšanai. 

NODARBĪBA TIEŠSAISTĒ

Šī programma ietilpst iniciatīvas "Latvijas skolas soma" piedāvājumā un ir īpaši pielāgota attālinātās mācīšanās apstākļiem. Aktīvā nodarbībā skolēni veidos izpratni par radošiem kvartāliem un to nozīmi pilsētvidē. Skolēni diskutēs par labu dizainu, vērtēs reālus dizaina piemērus vai domās idejas par iespējas savai nākotnes uzņēmējdarbībai. Nodarbības formāts: prezentācija, video filma, tiešsaistes diskusija, jautājumi un atbildes uz jautājumiem čatā, aptauja, darbs grupās, grupu darba prezentācijas, uzdevumi tālākai dizaina iepazīšanai. Pirms nodarbības: skolēni sagatavo mutiskas atbildes uz iepriekš saņemtiem jautājumiem par tēmu. Atbildes tiks izmantotas nodarbības iepazīšanās fāzē un aptaujā, kuras rezultāti tiks apkopoti nodarbības beigās.

Kā tas notiek?

1. Skolotājs vai koordinators sazinās ar mums, uzrakstot e-pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. savas vēlmes - audzēkņu vecumu, skaitu, vēlamo nodarbības laiku (ieteicams - vairākus variantus). Lūgums ērtākai saziņai norādīt arī tālruņa numuru.

2. Sazināmies ar skolotāju (koordinatoru), lai vienotos par nodarības laiku, precizējam detaļas par nodarbības atbilstību skolēnu mācību vajadzībām, viņu sagatavotībai un vecumam.

3. Sagatavojam un nosūtām rēķinu apmaksai. Dalības maksa nodarbībai klātienē: līdz 20 skolēnu lielai grupai 140 eiro; par katru nākamo skolēnu + 7 eiro; nodarbībai tiešsaistē: līdz 20 skolēnu lielai grupai 100 eiro; par katru nākamo skolēnu + 5 eiro.

4. Pirms tiešsaistes nodarbības sagatavojam un nosūtām skolotājam e-pastā jautājumus, kas pirms nodarbības klasei kopīgi jāapspriež. Klātienes nodarbības gadījumā tas nav nepieciešams.

5. Ja plānota klātienes nodarbība - tiekamies noteiktā laikā Mākslas izglītības centrā TRĪS KRĀSAS, apmēram 20 minūšu ilgā prezentācijā un diskusijā iepazīstinām skolēnus ar radošo kvartālu ideju un to nozīmi pilsētvides attīstībā, aplūkosim attēlus, noskatīsimies video materiālus par Miera ielas un Tallinas ielas Rīgā radošajiem kvartāliem. Pēc tam dodamies izpētes pastaigā pa Miera ielu un Tallinas kvartālu. Skolēni sadalās grupās un veic uzdevumu. Katra grupa prezentē darba rezultātu, kopīgi apspriežam mācību rezultātus un ieteikumus dizaina apguvei turpmāk. Kopējais nodarbības ilgums - līdz 2 stundām.

Ja plānota tiešsaistes nodarbība - nosūtām zoom tiešsaistes nodarbības ID kodu un norunātajā laikā "tiekamies" ~60 minūšu ilgā nodarbībā, kurā iepazīstināsim skolēnus ar radošo kvartālu ideju un to nozīmi pilsētvides attīstībā, aplūkosim attēlus, noskatīsimies video materiālus par Miera ielas un Tallinas ielas Rīgā radošajiem kvartāliem. Skolēni tiks aicināti darboties grupās, apspriežot konkrētus jautājumus. Diskutēsim tiešsaistē, tāpēc lūgums pieslēgties ar iespēju izmantot mikrofonus un kameras. Papildus izmantojosim čatu. 

6. Pēc nodarbības atdodam dalībniekiem vai skolotājam skices, piezīmes, nosūtām skolotājam darba materiālus - grupu darba kopsavilkumu vai ierakstu, čata pierakstus. Skolotājam ir iespēja izmantot nodarbībā veiktās iestrādes tālākā mācību procesā.

Sākotnēji pētniecisko maršrutu izstrāde notikusi apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanas projekta "Pētām arhitektūru un dizainu Miera ielā!" ietvaros, ko atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Nodarbību materiāls ir papildināts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Katru nodarbību izstrādājam atsevišķi, ņemot vērā skolēnu vecumu, skaitu, paredzamos laikapstākļus, kā arī konkrētu specifiku, ja vien skolotājam ir interese sadarboties. Lūdzam skolotājus noformulēt savas vēlmes, rakstot mums e-pastā, lai varam sagatavot vispiemērotāko nodarbības variantu tieši jūsu skolēnu vajadzībām.

Ja interesē piedāvājums, lūgums sazināties: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pa telefonu un īsziņu formā pieteikumus nepieņemam.