Leons Bluks - ĶERENES



Sākumā iedomājos un uzrakstīju spēles kādas man patīk ārā un iekšā spēlēt.Sākumā iedomājos un uzrakstīju spēles kādas man patīk ārā un iekšā spēlēt. Spēli ieteicams spēlēt, izmantojot vairākus metamos kauliņus.Spēli ieteicams spēlēt, izmantojot vairākus metamos kauliņus. Nepieciešams rūtains spēles laukums, 'drošības sieniņas'.Nepieciešams rūtains spēles laukums, 'drošības sieniņas'. 4.jpg



Video ir attēlots spēles veidošanas process, spēles testēšana  - tas bija ļoti aizraujoši un interesanti.



KAS?

  Nepieciešams spēles laukums, spēles un metamie kauliņi.
  Spēles dalībnieki - divi un vairāk.
  Noteikumi:
    1. Spēles sākumā izvēlas vadītāju – ķērāju, kuram jānoķer citi spēlētāji. Ķērājs pirmais izvēlas jebkuru lauciņu, no kura sāks ķert.
    2. Tad laukumu spēles sākumam izvēlas pārējie spēles spēlētāji.
    3. Spēles sākumā dalībnieki novieto spēles laukumā katrs 3 “drošības sieniņas”, kuru nedrīkst šķērsot spēles laikā.
    4. Kurš uzmet lielāko punktu skaitu uz metamā kauliņa, tas sāk spēli.
    5. Uzmet ar metamo kauliņu punktus, un par tik laukumiem var pārvietoties pa spēles laukumu.
    6. Izdarot vienu gājienu, nedrīkst uzkāpt uz tā paša laukuma 2x pēc kārtas.

KAM?

  Spēle domāta bērniem un pieaugušajiem, lai labi pavadītu laiku, un trenētu rēķināšanu. Ja spēlē vienlaicīgi izmanto vairākus metamos kauliņus, tad sanāk vingrināties punktu saskaitīšanā. Jādomā, jāskaita, jāplāno kā labāk iet ar kauliņu, lai noķertu, ja esi ķērājs vai aizbēgtu no ķērāja.

KUR?

  Skolā, mājā, brīvā dabā, kur var novietot spēles laukumu.

Ideju izstrāde

  Bērniem populāra spēle ir ķerenes. Iedomājos izveidot galda spēli “Ķerenes” tad, kad to nav iespējams spēlēt ārā.

Prototipa veidošana un testēšana

  Spēles laukums - var izmantot dambretes laukumu ar 64 lauciņiem. Var salikt vairākus laukumus kopā, uzzīmēt savu laukumu.
  Spēles kauliņiem var izmantot pogas, lego klucīšus, kinder olu figūriņas u.c mazas lietiņas.
  Spēle kļūst  interesantāka, ja reizē met vairākus metamos kauliņus, tā var trenēt saskaitīšanu un tālāk var pārvietot spēles kauliņus. Jo lielāks spēles laukums, vairāk dalībnieku var spēlēt.


Žūrijas vērtējums



Inga Zotova:

  Interesants un atjautīgs veids kā klasisku āra spēli pārnest uz spēles galdu. Spēle ir vienkārša, bet šķiet, ka varētu būt dinamiska un aizraujoša, kā arī noteikti attīstīs domāšanu. Šī spēle varētu būt ļoti laba arī tiem, kam nav pacietības ilgi spēlēt, jo šeit visu laiku var redzēt rezultātu – vai sanāk mukt prom, vai noķers – azarts katrā kauliņu izmešanas brīdī.
  Fotofiksācijas ataino spēles vizuālo izskatu un spēlēšanas principu.
  Spēles izstrādes procesā iztrūkst piemērotāku - izturīgāku materiālu lietojums. Interesants ir pievienoto sieniņu pienesums spēlei, kas dod aizraujošāku spēles gaitu. Pozitīva ir ideja par dambretes galda lietojumu - tad vēlams atrisināt un izstrādāt tālāk, izdomāt kas nepieciešams vēl, lai spēlētu šo spēli (sieniņas, noteikumi).
  Tas, ka var lietot mājās esošu spēļu pamatnes un spēļu un metamos kauliņus, ļoti atbilst ilgtspējīgai un zaļai domāšanai.

Toms Mūrnieks:

  Ļoti vienkārši atrisināta samērā dinamiska spēle vairākiem cilvēkiem. Ar iespēju spēlētājiem izvietot savas drošības sieniņas, katru reizi sākt spēli sevis izvēlētā laukumā un metamo kauliņu izmantot kā kustības diapazona noteicēju gājienu veikšanai, tiek nodrošināta katras spēlēšanas reizes neatkārtojamība. Pozitīvi novērtēju spēles principu, kas ļauj attīstīt stratēģisko domāšanu un skaitītprasmi.
  Ļoti laba dokumentācija - skaidri izklāstīts spēlēšanas princips un iespējamās dažādas grūtības pakāpes.
  Vērtīgs šķiet potenciāls šo spēli piedāvāt gan kā papildinājumu esošām spēlēm (dambretes vai šaha laukums un figūras, ko iespējams izmantot), gan kā patstāvīgu spēles komplektu. Pozitīvs ir rezultāts, kas sasniedzams bez pārlieku liela specifisku elementu apjoma - bez spēles pamatnes nepieciešami tikai metamie kauliņi, spēlētāju figūriņas un sienas, kas ir vienīgais nestandarta objekts šajā spēlē. Ja autors izvēlēsies spēli plašākai auditorijai piedāvāt "dari pats" izpildījumā, publiskojot spēles noteikumus un nepieciešamos elementus, noderētu izdomāt un izstrādāt dizainu vienkāršākajam un labākajam "sieniņu" risinājumam, kas ļautu pēc noteikta principa ērti lietojamas sieniņas katram uztaisīt pašam. Salocītais papīrs ir labs sākums tam.

Liene Jākobsone:

  Spēles ideja ir vienkārša, taču spēle izskatās aizraujoša, kā arī liek spēlētājam padomāt. Labi tas, ka, lai spēlētu, nav nepieciešams iedziļināties sarežģītos noteikumos - tā ir viegli uztverama.
  Iesūtītā dokumentācija ir pietiekami skaidra, lai uztvertu spēles ideju un gaitu.
  Iesūtītais prototips ir drusku paviršs. Būtu labi padomāt par risinājumu materiālā, kas būtu noturīgāks par parastu papīra lapu. Tajā pat laikā to nevajag sarežģīt. Iespējams, ka noder arī vienkārši rūtains galdauts? Pozitīvi vērtējams tas, ka nav nepieciešami spēles kauliņi, jo var izmantot gan pogas, gan citas sīkas lietiņas - tas viss produktu padara dabai draudzīgāku un ilgtspējīgāku.