2020. gada konkursa laureāti Lejuplādēt 2020. gada konkursa nolikumu (pdf)


2020. gada jūlijs - oktobris

1.Konkursa mērķis
Konkursa “Dizaina darbi” mērķis ir rosināt skolēnus iepazīt dizainu un izmēģināt savus spēkus dizaina idejas radīšanā un dizaina projekta izstrādē.

2. Konkursa organizators
Konkursu “Dizaina darbi” organizē Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

3. Konkursa dalībnieki
Konkursa dalībnieku vecums 7 - 16 gadi, var piedalīties individuāli vai grupā. Konkursa uzdevumu skolēns var veiktpatstāvīgi vai sadarbībā ar skolotāju, ģimenes locekļiem, draugu u.tml.. Drīkst piesaistīt konsultantus, piemēram, specifiskas nozares profesionāļus un izmantot citus pieejamus resursus. Katrs dalībnieks konkursā drīkst piedalīties ar vienu vai vairākiem darbiem.

4. Konkursa uzdevums
Konkursa uzdevums ir radīt dizaina projektu – SPĒLI.
Projekts sastāv no spēles apraksta un vizualizācijas, kas attēlo projekta izstrādes gaitu, spēles prototipu un spēli darbībā. Konkursa dalībnieks projektu iesniedz digitāli.

5. Dizaina projekta – spēles – nosacījumi un apraksta veidošana
Lai darbu varētu novērtēt, jāiesniedz detalizēts apraksts. Aprakstā jāsniedz atbildes uzjautājumiem par spēli:

KAS? Spēles nosaukums un lietošanas noteikumi. Kādi materiāli (objekti, utml.) izmantoti spēles veidošanā un kas nepieciešams, lai spēlētu spēli, piemēram, vismaz trīs dalībnieki, 12 kociņi, velosipēds katram dalībniekam, burtnīca un zīmulis utt..Cita informācija.

KAM? Jānoformulē, kam domāta spēle, piemēram, bērniem, cilvēkiem un dzīvniekiem, spēlēšanai vienatnē, bērniem kopā ar vecvecākiem utt..

KUR? Jānoformulē, kur paredzēts spēlēt spēli, piemēram, istabā, štābiņā, sēžot uz koka zara, ceļā, pļavā, veikalā, skolā utt..

6. Konkursa nosacījumi
Spēles dizaina projekta izstrādē nepieciešams veikt un dokumentēt secīgas darbībasjeb dizaina procesa posmus:
 1. izstrādāt spēles ideju,
 2. izveidot spēles prototipu - idejas atspoguļojumu materiālā (maketu),
 3. testēt spēli (pārbaudīt funkcionalitāti un veikt uzlabojumus).
Process jādokumentē, veicot pierakstus, zīmējot, fotografējot un filmējot.

7. Darbu iesniegšana
Darbu iesniegšanas periods ir no 2020. gada 10. septembra līdz 10. oktobrim.
Dizaina darbi jāpiesaka, aizpildot pieteikuma veidlapu mājas lapā www.triskrasas.lv, kur norādīts, kāda informācija par konkursa darbu jāiesniedz. Konkursa dalībnieki, reģistrējot elektronisko pieteikumu, uz norādīto e-pasta adresi saņems personalizētu paroli, kas izmantojama atkārtotai piekļuvei savam pieteikumam, lai varētu to rediģēt un papildināt līdz pat iesniegšanas brīdim.
Neskaidrību gadījumā rakstīt: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

8. Darbu vērtēšanas kritēriji
Elektroniski iesniegtie darbi tiks vērtēti, vadoties pēc šādiem kritērijiem: spēles ideja, jēga, funkcionalitāte, ilgtspēja, materiālu piemērotība, konkursam iesūtītās dokumentācijas kvalitāte.

9. Darbu vērtēšana
Darbus vērtēs profesionāli dizaineri un konkursa rīkotāji. Žūrija iepazīsies ar visiem iesniegtajiem materiāliem un kopīgās diskusijās noteiks laureātus. Žūrija nevērtēs darbus, kas neatbilst konkursa nosacījumiem.

10. Konkursa rezultāti un laureātu apbalvošana
Konkursa “Dizaina darbi” rezultāti tiks publicēti mājaslapā www.triskrasas.lv un citās publiski pieejamās ar konkursu saistītās vietnēs, kā arī nosūtīti uz visu dalībnieku e-pasta adresēm. Laureāti balvā saņems vērtīgu pieredzi profesionālu dizaineru vadībā. Apbalvošana paredzēta 2020. gada nogalē, par to savlaicīgi paziņojot mājaslapā www.triskrasas.lv un sazinoties ar dalībniekiem. Konkursa darbi var tikt publiskoti nekomerciālām vajadzībām.

11. Informācija, kas jāsagatavo pieteikuma iesniegšanai (pieteikums jāaizpilda elektroniski www.triskrasas.lv)
 • Projekta nosaukums;
 • Autors/i (vārds, uzvārds, kontaktinformācija);
 • Palīgi, konsultanti, ja ir iesaistīti (vārds, uzvārds, kontaktinformācija);
 • Spēles apraksts - KAS? KAM? KUR? (līdz 100 vārdiem).
 • Procesa apraksts par veiktajiem darbiem konkrētos projekta posmos:Ideju izstrāde (līdz 100 vārdiem);
 • Prototipa veidošana un testēšana (līdz 100 vārdiem);
 • Četri attēli ar paskaidrojumiem (viens teikums pie katra attēla);
 • Video (ieteicams), ilgums - līdz 2 minūtēm