Atpakaļ

slide 1
Image Slide 2
Pabeigts darbs gaismā
Image Slide 1
Pabeigts darbs tumsā ar spīdinātu gaismu
Apmetnis uz suņa dienas gaismā
Apmetnis uz suņa dienas gaismā
Apmetnis uz suņa tumsā ar spīdinātu gaismu
Apmetnis uz suņa tumsā ar spīdinātu gaismu
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Kas tas ir?


Brūnam, aktīvam, dzīvespriecīgam, bez šķirnes sunim -Ārčijam, kuram ļoti patīk pastaigas arī tumšajā sezonā ir vajadzīgs atstarojošs apmetnis, jo suns tumsā nav redzams ne saimniecei, ne autovadītājiem, u.c.. Apmetnis ir lietojams brīvā dabā, tumšajā diennakts laikā, lai suni varētu pamanīt, bet to var lietot arī diennakts gaišajā laikā, tad tas aizsargās no neliela mitruma un kalpos kā labs aksesuārs.

Veiktie darbi

Ideja

Kas ir vajadzīgs, lai suni varētu pamanīt tumsā? –Kaut kas spožs un atstarojošs.
Kas tas varētu būt? –Veste, mētelis, varbūt apmetnis.
Kādam tam ir jābūt? –Ērti uzvelkamam un pielietojamam, kā arī atstarojošam.
Apmetnis varētu piestiprināties ar kakla siksnu-to būtu ērti uzvilkt.
Suns ir kustīgs. Tas nozīmē, ka apmetnim ir jāpiestiprinās arī zem vēdera, piemēram, ar klipsi.
No sākuma ideja bija atstarojošā veste, bet doma par atstarojošo apmetni šķita oriģinālāka un stilīgāka. Par vestes pamatu izvēlējos iepriekš valkātas, melnas, auduma bikses staru, kuru atgriežot vaļā ieguvu pietiekami lielu auduma gabalu un pie tā bija jostas ieveramās detaļas, kurās varēja ievērt suņa siksnu, lai ērti piestiprinātu apmetni.

Risinājums

1. Sagatavoju darba vietu un visu nepieciešamo.
2. Nomērīju suņa parametrus.
3. Izgriezu no auduma apmetņa pamatu.
4. Mācījos kā šūt ar šujmašīnu, jo nekad iepriekš to nebiju darījusi.
5. Sadiedzu un ar šujmašīnu atšuvu vīles.
6. Ar šujmašīnu piešuvu atstarojošās strīpas.
7. Izgriezu un ar rokām sāku piešūt kakla siksnas turētājus apmetnim un atstarojošās ķepas, jo šajā brīdī saplīsa šujmašīnas adata. (prototipa veidošana aizņēma daudz vairāk laika, jo ar rokām bija jāpiešuj piecas ķepas un jāpabeidz piešūt smalkās detaļas)
8. Izgriezu auduma strēmeles un sašuvu tās kopā ar rokām, tad izgriezu tās uz pareizo pusi un ievēru gumiju. Aizšuvu galus, vienu lentes galu piešuvu pie apmetņa, bet otru pie klipša.

Pārbaude

Ar uzvilktu apmetni sunim, devos ar suni pastaigā. Apmetnis pilda savu uzdevumu, jo atstarojošie elementi ir izvietoti uz katra sāna un muguras daļas. Apmetnis nekrita nost, jo tas stiprinājās arī zem vēdera. Tas bija ērti un ātri uzvelkams. Atnākot mājās apmetnis bija nedaudz mitrs, bet tas ātri izžuva, jo izvēlētais audums nebija biezs. Suns jutās komfortabli. Suni varēja pamanīt, jo ielu laternu gaismas spīdēja uz atstarotājiem, kuri atstaroja gaismu.Žūrijas komentārs

Projekta vērtējums - Liene Jākobsone, dizainere, žūrijas komisijas priekšsēdētāja:

1. Uzlabojuma ideja un funkcionalitāte, atbilstība konkrētā mājdzīvnieka vajadzībām

Atstarojošais apmetnis lieliski risina divas problēmas, kas raksturīgas gada tumšajam laikam – suns tumsā ir saredzams, turklāt pasargāts no šajā laikā tik biežajām lietavām. Idejas un rezultātā realizētā produkta lielākā vērtība slēpjas tā vienkāršībā. Tas viegli uzliekams, izmantojot jau esošo kakla siksnu, tas ļauj sunim viegli un ērti pārvietoties, būt saredzamam un sausam. Simpātiska ir autores iecere radīt ne vien funkcionālu, bet arī “stilīgu” produktu. Atzinīgi vērtējams arī tas, ka risināta problēma, kas aktuāla daudziem, ne tikai vienam konkrētam sunītim. Attīstot apmetņa prototipu ražojamā produktā, varētu padomāt par vairāku izmēru apmetņu izveidi dažāda lieluma suņiem, un par mitrumnecaurlaidīga materiāla izmantošanu.

2. Darba secīga izstrāde (izpēte, idejas izstrāde, testēšana) un apraksts

Darba secība ir loģiska un pareiza: sākumā meklēts, kas uzlabojams suņa labsajūtā un drošībā, pēcāk tas attīstīts, sadarbojoties ar pašu lietotāju – mājdzīvnieku. Gala rezultātā materiālā izstrādāts lietojams produkta prototips.

3. Konkursam iesūtīto materiālu kvalitāte

Konkursam iesūtītais materiāls ir izsmeļošs – gan tekstā, gan pievienotajos fotoattēlos un video ir iespējams izsekot līdzi autores iecerei no idejas līdz pat tās realizācijai un pārliecināties par darba tapšanas gaitu.