Savieši. Zirga pase

Grāmata un CD par zirgu krāsām
Piegāde uz:Latvia
Cena 12,00 €
Atlaide:
Apraksts

Grāmata ar audio pielikumu CD formātā par zirgu krāsām tautasdziesmās.

Raksta “Zirgu krāsas apzīmējošie vārdi latviešu folklorā” autore Inese Tone
Zirgu krāsu tabula: Agnese Kokina
Dizains un salikums: Mikus Čavarts
Angļu tulkojums: Amanda Jātniece
Audio pielikums: folkloras draugu kopa „Savieši”
Skaņu režisors: Kaspars Bārbals
Izdevējs: biedrība Kultūras menedžmenta centrs LAUSKA, 2015
ISBN 978-9934-8276-5-5

Izdevums tapis ar VKKF atbalstu

Izdevums “Zirga pase" ir folkloras draugu kopas “Savieši” veltījums latviešu tautasdziesmām, kurās ir apdziedāti zirgi un viņu spalvas krāsa. Grāmatā ir izlasāms pētījums par zirgu krāsu apzīmējumiem dainās, ko papildina fotogrāfijas, kā arī pievienota tabula - vizuāli uzskatāms vairāk kā 30 zirgu krāsu skaidrojums. Grāmatai pievienots kompaktdisks ar 16 tautasdziesmām. Izdevums ir tapis, pārlasot latviešu tautasdziesmas, pasakas, spoku stāstus, teikas, parunas un ticējumus.

Ruzgs, sarķis, sirks, sudrabskaris, raučkis, raudis, rudikis, puksis, prūss, teterains, dābolains, zili sirms, mušains, loss, palss, zeltaini pāts, dzeltkrēpis vai  raudacis, valbacis, kam kāja augstā zābākā, sarma kronītī, peļu taka vai raunas acis – tās ir tikai dažas zirgu pazīmes no folkloras draugu kopas „Savieši”  dalībnieces Ineses Tones pētījuma. Zirgs mūsu tautai un tās priekštecēm – baltu ciltīm, ir bijis augsti godāts un īpašs dzīvnieks. Un, tāds būdams, ir izpelnījies lielu daudzumu dažādu to apzīmējošu vārdu, latviešiem kopumā 478.

Izdevums noderēs latviešu tradicionālās kultūras izzināšanai, krāsu mācības neparastā rakursā apguvei, kā arī ierosmei izkopt savu vērīgumu un bagātināt valodu aprakstot smalkas krāsu nianses un to salikumus.

Grāmata (formāts 14x12.5 cm; 87 lpp.) latviešu un angļu valodā un CD

Cena 12.00 EUR