EN

Jūlijs StraumeJūlijs Straume ir ievērojams latviešu tekstilmākslinieks. Viņš dzimis 1874. gadā Druvienā, mācījies arī Tirzā un Jelgavā. Pēc mākslas studijām Pēterburgā Straume ieguvis stipendiju, kas viņam deva iespēju no 1905. līdz 1907. gadam dzīvot Parīzē.
Parīzē Jūliju Straumi ļoti iedvesmojusi japāņu māksla - viņš kopējis japāņu mākslas darbus muzejos un privātkolekcijās. Šajā laikā viņš arī regulāri zīmējis precīzas augu studijas no dabas. Šie zīmējumi atrodas Latvijas Valsts arhīvā.

Lapas  Putni   Auga studija  Zieda studija 

Japāņu mākslas un dabas studijas apvienojas Jūlija Straumes jaunradē - jūgendstila tapešu un tekstiliju dizainā. No 1905. līdz 1907. gadam radītajos darbos ir jūgendstilam raksturīgi stilizētu augu, putnu un kukaiņu motīvi, neparasti laukuma komponēšanas paņēmieni un izsmalcināta krāsu gamma. Mākslas klase aicina pievērst uzmanību J. Straumes Parīzes periodā radītajiem darbiem, kas glabājas Latvijas Valsts arhīvā.

 
Uzdevums
  Mākslas klase tev piedāvā pētīt Jūlija Straumes darbu “Lilijas”!
Izvēlies krāsu salikumu un izkrāso J. Straumes zīmējumu!
 
Lilijas
 
  Lidojošie putni   Orhidejas ar zirnekļiem   Apiņi   Meža zvaniņi   Rudzi un rudzupuķes   Zirņi

                  
Projekta īstenotāji: Mākslas izglītības centrs TRĪS KRĀSAS - Latvijas Valsts arhīvs - Stohotel - Valsts Kultūrkapitāla fonds, © TRĪS KRĀSAS, 2007